کوین (Coin) محصولی است حاصل از یک استارت‌آپ، که نحوه‌ی پرداخت با کارت‌های مختلف و حمل کردن آن‌ها را مورد هدف قرار داده است.

اپلیکیشن‌های اسکوار والت، گوگل والت و پی‌پل، برای سالیان دراز به عنوان موفقیت آمیزترین برنامه‌ها برای جایگزینی به عنوان کیف پول‌های ما معرفی شده‌اند. با این حال استفاده از این خدمات کند بوده است. این امر باعث این شده است که یک استارت‌آپ دست به  کمپین جمع آوری پول برای به ثمر رساندن پروژه‌ای به نام کوین شود، کارتی که جایگزین فیزیکی تمامی کارت‌های شما در کیف پولتان است.

کوین دقیقاً همانند بقیه‌ی کارت‌های اعتباری است که در اکثریت قریب به اتفاق پایانه‌های فروش قابل استفاده هستند. این دستگاه دارای یک صفحه نمایش کوچک و یک دکمه برای انتخاب کارت‌های ذخیره شده می‌باشد. کارت مورد نظر خود را برای آن لحظه انتخاب کنید، سپس کارت را درون دستگاه بکشید و پرداخت را انجام دهید.

بخش مهمی از جذبه‌ی این دستگاه آرامش و راحتی در استفاده و همچنین پرداخت همانند کارت‌های فیزیکی است. در هنگام استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت، همیشه این شک وجود دارد که آیا فروشگاه نرم افزاری که من استفاده میکنم را می‌پذیرد یا حتی با آن آشنایی دارد یا خیر. درگیر بودن با مشکلات سرویس‌های ذکر شده و یا شرمنده شدن هنگامی که فروشنده به من می‌گوید نرم افزار شما پذیرفته نیست، معمولاً من را از استفاده‌ی دوباره از این سرویس‌ها دل زده ‌می‌کند.

کوین 1

حتی اگر با کسی سر و کار دارید که کوین را نمیشناسد باز هم آن‌ها طرز کار با آن را می‌دانند. فقط آن را در پایانه مربوط بکشید تا مبلغ مورد نظر از کارت انتخاب شده کسر گردد. به علاوه اینکه این روش بدون نیاز به هیچ نرم‌افزار یا سخت‌افزار خاصی انجام می‌پذیرد.

کوین به همراه یک سخت‌افزار کوچک که به تلفن هوشمند شما متصل می‌گردد عرضه می‌شود. استفاده از اپلیکیشن کوین برای آی‌اُ‌اِس و اَندروید این امکان را به شما می‌دهد که با کشیدن کارت در سخت‌افزار مربوط و عکس رفتن از اطلاعات روی کارت، آن را ذخیره کنید. اطلاعات کارت ذخیره سازی شده در اپلیکیشن به صورت 128 بیتی رمزگذاری شده و از طریق ارتباط کم انرژی بلوتوث با کوین همگام سازی می‌شود.

بعد از پیکربندی و نصب شما برای ادامه کار (خرید کردن) نیازی به اپلیکیشن درون تلفن هوشمند خود را ندارید. این روش پیکربندی فقط زمانی نیاز است که شما بخواهید کارت‌های خود را مدیریت، خذف و یا اضافه کنید.

همانند Bikn، Linquet Mini و Button TrackR کوین هم دارای قابلیت‌های امنیتی کاربردی است. اگر کوین را در رستوران، غذاخوری یا هرجای دیگر جا بگذارید، به شما از طریق نرم‌افزار مربوط هشدار داده خواهد شد. همینطور اگر کوین خود را گم کنید، به صورت خودکار کوین غیر فعال می‌گردد.

برای حقیقت بخشیدن به این رؤیا و ساخته شدن کوین، تیم کوین کمپین جمع آوری پول برای رسیدن به مبلغ 50 هزار دلار راه انداخته‌اند. هر کوین با مبلغ 100 دلار قابل پیش خرید است، شایان ذکر است که اگر زود اقدام کنید می‌توانید با آن را با 50 دلار هم تهیه کنید. به علاوه‌ی اینکه یک تخفیف 5 دلاری به ازای پیشنهاد به دوستان دریافت خواهید کرد. انتظار می‌رود نسخه‌های اولیه آن برای عموم در تابستان امسال عرضه شوند.

به طور خلاصه کوین جایگزین همه‌ی کارت‌های شما است. از زمانی که پرداخت کردن با اپلیکیشن‌ها در سراسر جهان امری پیش پا افتاده تلقی می‌گردد، کوین به نظر بهترین جایگزین می‌آید. کوین همانند Wallaby Card است، هرچند کوین به شما کنترل بهتری برای کارت‌های اعتباری، اقساط و هدیه در هر زمان را می‌دهد.

این بدین معنی است که ما بالاخره می‌توانیم کیف پول خود را در خانه بگذاریم و خرید کنیم، و ما بسیار مشتاقیم تا این اتفاق هرچه زودتر به وقوع بپیوندد.

در آخر شما را به دیدن ویدئوی معرفی این محصول جلب می‌کنم.

[jwplayer mediaid=”3389″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *