۲۴ ساله شدنتان را تبریک می گویم. شما هنوز به قدر کافی جوان هستید ولی باید خوب حواستان را جمع کنید چون به دسته ی افراد بالغ پیوسته اید. اگر دقیقا نمی دانید برای بهتر شدن زندگی، باید چه تغییراتی به وجود بیاورید بهتر است این مطلب را بخوانید و این 10 عادت قدیمی را برای همیشه کنار بگذارید تا بتوانید ۲۴ سالگی را به خوبی پشت سر بگذارید.

لباس های ارزان قیمت نخرید

به عنوان یک نوجوان اشکالی ندارد که لباس های رنگ و وارنگ متنوع و ارزان قیمت بخرید و مدام آن ها را بپوشید تا بتوانید با مد پیش بروید ولی با بالا رفتن سن و پیدا کردن یک شغل مناسب بهتر است سبک لباس پوشیدنتان را جدی تر بگیرید. به جای اینکه هر ماه به اندازه ی یک کمد لباس ارزان بخرید لباس هایی گران قیمت و به تعداد کمتر تهیه کنید.

با افرادی که برای شما مناسب نیستند معاشرت نکنید

پیدا کردن کسی که لیاقت توجه و وقت شما را داشته باشد کار ساده ای نیست ولی حالا که در اواسط دهه ی سوم زندگی به سر می برید تصور بهتری از یک شریک زندگی ایده آل در ذهن دارید. زمانی که در اختیار دارید را صرف آزمایش کردن اطرافیان نکنید. بله! دقیقا همان کسانی که خودتان می دانید برای شما انتخاب مناسبی نیستند. واقع گرا باشید. لازم نیست به همه یک شانس دیگر بدهید. در این مورد تعادل را رعایت کنید.

به اینکه اطرافیان در مورد شما چه فکری می کنند اهمیت ندهید

نگرانی در مورد طرز فکر بقیه در طبیعت ما نهادینه شده به علاوه هیچ کس دوست ندارد توسط اطرافیان مورد انتقاد یا تمسخر قرار بگیرد با این حال نگرانی بیش از حد در مورد نظر بقیه می تواند خواب شما را مشوش کند یا شما را در رسیدن به اهدافتان سست کند چون شما با تمام وجود به دنبال زندگی ای هستید که فقط در نظر بقیه خوب جلوه می کند. به قضاوت خودتان و فقط خودتان ایمان داشته باشید.

والدین خودتان را سرزنش نکنید

طبیعتا هیچ پدر و مادر بی نقصی وجود ندارد و والدین شما هم تا به امروز، اشتباهات زیادی مرتکب شده اند. نباید برای هر مشکلی که در زندگی خود دارید والدینتان را سرزنش کنید. این کار هیچ فایده ای ندارد و در نهایت به روابط خانوادگی شما آسیب می زند.

امید ها و آرزوهای قدیمی و کهنه را دور بریزید

آیا رویایی در سر دارید و به خاطر نرسیدن به آن احساس گناه می کنید؟ آیا کنار گذاشتن این رویاها بهتر نیست؟ حالا زمان آن رسیده که اهداف قدیمی را به اهدافی جدید و واقع گرایانه تبدیل کنید. لازم نیست تصوری که از زندگی ایده آل در آینده دارید را بهم بریزید فقط باید به شکلی منطقی هدفگذاری کنید.

از مسائل مالی چشم پوشی نکنید

زمان آن رسیده که مسئولیت پذیر باشید و کمی از درآمدتان را پس انداز کنید. البته تا به امروز می توانستید هر چقدر دوست دارید پول خرج کنید و نسبت به آن هیچ حس نگرانی به خودتان راه ندهید ولی حالا شرایط عوض شده و باید در مورد وضعیت مالی خودتان برنامه ریزی کنید.

لازم نیست خیلی مهربان باشید

این نکته به نگران بودن در مورد طرز تفکر دیگران در مورد شما مرتبط است ولی بطور جداگانه، اهمیت زیادی دارد. در این سن به خوبی می دانید که چه قابلیت هایی دارید و احتمالا برای خودتان حد و مرزهایی تعیین کرده اید. اگر بتوانید “نه” گفتن را یاد بگیرید یعنی فردی پخته و بالغ هستید.

از اتلاف وقت هنگام اینترنت گردی دست بردارید

این مورد خیلی مهم است. ما در فضایی زندگی می کنیم که تمام اطرافیانمان به اینترنت اعتیاد دارند و از اینترنت برای جستجوی اطلاعات و برقراری ارتباط با دوستان استفاده می کنند. حتی خود ما گاهی بصورت کاملا ناآگاهانه شبکه های اجتماعی را بالا و پایین می کنیم که در نهایت چیزی جز اتلاف وقت نیست. برای خودتان محدودیت زمانی تعریف کنید. حتی می توانید اینترنت را از برنامه ی روزانه ی یکی از روزهای هفته حذف کنید.

به سلامت و تناسب اندام اهمیت بدهید

بیشتر ما ساعات زیادی از شب را بیدار می مانیم، غذاهای ناسالم مصرف می کنیم و به عواقب آن کاملا بی توجه هستیم. متاسفانه با پشت سر گذاشتن بیست سالگی و وارد شدن به سن سی سالگی دیگر بدن شما مانند سابق با شما همکاری نمی کند. بهتر است کمی غذاهای سالم مصرف کنید و بیخوابی نکشید.

شلخته نباشید

تا به حال چند ساعت را به دنبال کیف پول، گوشی یا کلیدهایتان گشته اید؟ این وسایل ضروری را نظم بدهید. هیچ چیز به اندازه ی نظم به شما حس پختگی و بالغ شدن را منتقل نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *