برای هرکاری در زندگی شما دو آینده در نظر گرفته شده.موفقیت و شکست!

وقتی شروع به انجام کاری می کنید، معمولا قصد تمام کردن آن را دارید یا می خواهید شاهد تحولی باشید. اگر به انتظارات مثبت خود دست پیدا کنید اسمش را موفقیت می گذارید اما وقتی بر خلاف میل شما جلو رود خودتان را شکست خورده می دانید. رویاهای شما قوی ترتان می کند و ترس از آینده انگیزه را نابود می کند. وقتی توانایی و قدرت انجام کاری را دارید با پشتکار بیشتری کار می کنید ولی وقتی ترسی به خود راه می دهید برای برداشتن هر قدم دودل هستید. هرچه سرسختانه تر کار کنید شانس بیشتری برای پیشرفت و موفقیت دارید و هرچه خود را از کار عقب بکشید این شانس های طلایی را از دست می دهید. بهترین نصیحت برای شما: اگر کارهای درست را در زمان مناسب انجام دهید شناخته شده وموفق می شوید. وقتی قصد انجام کاری دارید اول به همه ی زوایای آن خوب فکر کنید و بعد فکر خود را عملی کنید. به جای آنکه سریع تر کار کنید باید بهتر کار کنید.

 چند عامل بازدارنده را از سر راه خود بردارید

تنبلی را کنار بگذارید و کارهایتان را به بعد محول نکنید.

خلاقیت داشته باشید و از کسی تقلید نکنید.

از اتفاقات منفی و بازدارنده سر راه خود نا امید و افسرده نشوید

و در نهایت تسلیم نشوید.

همه ی ما در مراحلی از زندگیمان متوقف شده ایم و از مسیر اصلی منحرف شده ایم مسیری که به هدف ما می رسد. شاید فکر کرده باشید کاش زندگی یک دکمه ی ریست داشت تا زمان را اندکی به عقب بر می گرداندید ولی متاسفانه نمی توانیم به گذشته سفر کنیم. اما با راه هایی می توانیم زندگی را دوباره بسازیم. وقتی برای خودتان یک شروع دوباره ترسیم می کنید برای هدف های جدیدتان هیجان زده می شوید به همین دلیل تمرکزتان را از دست می دهید. چند ماه بعد به این فکر می افتید: کجای کار می لنگید؟

هدف گذاری مناسب کنید

موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که لزوما نباید منظم باشید بلکه باید هدف های مناسب برای خودتان تعیین کنید. مثلا اگر هدف شما این است که بیشتر اجتماعی باشد و در نهایت درآمد شما بیشتر شود انگیزه شما کم می شود چون میل اصلی شما به انجام کار دیگری است. پس اول به حستان رجوع کنید و ببینید چه پیشرفتی برای شما ارزشمند است.

راه هایی هستند تا زندگی را دوباره بسازید:

عادت های غذایی خود را اصلاح کنید

مثلا اگر می خواهید گیاه خوار یا خام خوار شوید این کار را عملی کنید یا حتی اگر می خواهید کمتر غذای ناسالم بخورید از خوردن چیپس نوشیدنی های پر قند یا فست فود خود داری کنید. می توانید رژیم غذایی خاصی را شروع کنید. وقتی بدن شما مشغول هضم غذا نیست از انرژی اضافه آن برای التیام بخشیدن به اعضا کمک می کند. تازه می فهمید چقدر از زمان خود را به غذا فکر می کنید یا در حال آشپزی و خوردن هستید.

سادگی را رعایت کنید

خرت وپرت های خود را به سه دسته تقسیم کنید. اگر لازمشان ندارید به فرد دیگری ببخشید اگر لازم دارید استفاده کنید و اگر بی مصرف هستند آن ها را دور بریزید. وسیله هایی را که بیشتر از یک سال است که استفاده نکردید بفروشید یا دور بیندازید. این کار را برای کمد لباس هایتان و انباری خانه هم انجام دهید.

ذهن خودتان را باز کنید

ما زمان زیادی را صرف سازماندهی و ایجاد فضار بیشتر برای محل زندگی می کنیم ولی معمولا فضایی که در آن هستیم یعنی ذهنمان را نادیده می گیریم. باور های غلط و منفی را کنار بگذارید. فکر هایی که فایده ای برای شما ندارند از سرتان بیرون لریزید و زیادی اهمیت ندهید.

زمان بیشتری را به اطرافیان اختصاص دهید

اگر می خواهید زمان بیشتری برای شریک زندگی یا فرزندان خود بگذارید یا می خواهید رابطه بهتری با والدین خود داشته باشد یا حتی کینه ای از فردی را کنار بگذارید الان زمان مناسبی برای بخشیدن و فراموش کردن است.

سنجیده و منطقی خرج کنید

به فکر حساب بانکی خود باشید.بررسی کنید پول هایتان را چطور خرج می کنید.برای اینکار مقداری پول برای مواقع ضروری کنار بگذارید و به خود عادت دهید معقول واقتصادی خرج کنید. یک ورق کاغذ بردارید و دو ستون بکشید. به 30 روز گذشته خود نگاهی بیندازید و همه ی خرج های غیر ضروری را در ستون یک بنویسید. حالا در ستون دو چیزهایی را بنویسید که اگر پول بیشتری داشتید به آن اختصاص می دادید مثل کلاس یوگا، کارهای هنری یا یک دوچرخه. حالا خرج های غیر ضروری را کمتر کنید تا برای کارهای مورد علاقه تان پول بیشتری داشته باشید.

به تناسب اندام خود اهمیت بدهید

فعالیت های متنوعی هستند که با آن ها می توانید از هیکل خود راضی تر باشید. فقط به یک تقویم نیاز دارید. برای ماه بعد با خودتان عهد کنید که هر روز نرمش کنید. روزی که این تصمیم عملی شد در تقویم خود یک ضربدر بزرگ بکشید. این ضربدر محرک عالی برای پیشرفت شما هستند و شکستن زنجیره ی ضربدرها در تقویم کار مشکلی ست. برای آن که تنبلی را کنار بگذارید به یک گروه ورزشی ملحق شوید.

بسیاری از مواقع چون اطلاعی از کاری نداریم خودمان را عقب می کشیم.اگر نمی دانید از کجا شروع کنید دست روی دست نگذارید. جست و جو کنید و یاد بگیرید بعد انجام دهید. فکر کنید در پنج سال آِینده خودتان را کجا و در چه موقعیتی می بینید. آن تصور، کار مورد علاقه شماست و باید همان را ادامه دهید. اگر اطلاعات کافی ندارید برای کار داوطلب شوید و آن را برای مدتی تجربه کنید تا تصمیم محکم و قطعی بگیرید.

تلاش کنید تا راه خود را پیدا کنید.

One thought on “زندگی خود را ریست کنید!

  1. ali گفت:

    بسیار عالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *