راه‌های گسترش پوشش خبری

دریافت پوشش خبری رسانه‌ها امری بسیار مهم است اما به قول بریتانیایی‌ها اخبار امروز همان کاغذ باطله‌های فردا هستند. بنابراین با این که اخبار دیجیتال نسبت به رقیب خود یعنی روزنامه‌ها و مجلات کاغذی دوام بیشتری دارند اما باز هم باید سعی کنید به بهترین نحو از آن بهره ببرید. در ادامه به ارائه‌ی پنج نکته‌ی مهم می‌پردازیم که منجر به گسترش هر نوع پوشش خبری که دریافت می‌کنید خواهد شد.

۱- اشتراک‌گذاری

همان‌طور که می‌دانیم دنیای اینترنت بسیار وسیع است و تمامی کاربران از جمله مشتری‌ها، کارمندان، سهامدارن، تامین‌کنندگان، مخاطبان لینکدین و غیره سرشان شلوغ است بنابراین انتظار نداشته باشید که کالای شما جلوی چشمشان باشد و آن را به راحتی پیدا کنند مگر این که از طریق خبرنامه، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و سایر موارد مشابه به اشتراک گذاشته شوند. شاید نتیجه‌ی آن بلافاصله مشخص نشود اما پس از یکی دو ماه افراد زیادی متوجه آن خواهند شد.

۲- قابل اعتماد بودن

هنگامی که مردم به خدمات شما علاقه‌مند می‌شوند در مورد آن شروع به تحقیق می‌کنند. مهم‌ترین عامل نزد آن‌ها این است که رسانه‌ها شما را به رسمیت بشناسند پس چه بهتر که حتی‌الامکان این شرایط فراهم باشد. مشتریان معمولا به دنبال سرنخ‌هایی هستند که به آن‌ها ثابت کند شما در کارتان صداقت دارید. در واقع شناخته شدن شما در رسانه‌ها باعث ایجاد افزایش سریع اعتبار خواهد شد. بنابراین برای عرضه کردن هر چه بهتر خدمات خود باید به ارائه‌ی ویدئوهای تبلیغاتی، نوشته‌های تصویری و یا بخشی مجزا در وب سایتتان بپردازید.

LUXr-730x387

۳- جمع‌بندی مجدد مطالب

 برخی از مخاطبان مایلند مطالب شما را در وب سایت اصلی بخوانند در حالی‌که بقیه ترجیح می‌دهند آن را در سایت‌هایی نظیر لینکدین، مدیوم و فیسبوک بخوانند. وقتی خبری را از جایی به اشتراک می‌گذارید منبع اولیه آن را ذکر کنید. علاوه بر آن می‌توانید نظرات کلیدی و نقل قول‌های مهم را در تصاویر ادغام کنید و در توییتر یا پینترست قرار دهید.

۴- افزودن آن به اطلاعات و محتواهای بازاریابی

ویدئو یا تصویر مکملی از محصول تهیه کنید و آن را در مطالب و محتواهای بازاریابی خود استفاده کنید. ممکن است بخواهید عکسی به همراه مونتاژی از کاوریج خبری خود داشته باشید که این باز هم به بخش مورد تایید بودن شما توسط دیگران برمی‌گردد. همه افراد در تیم فروش باید چند صفحه در رسانه داشته باشند که به عنوان بخشی از کیت فروش آن‌ها به حساب بیاید. مورد بعدی این که اگر غرفه‌ای در یک نمایشگاه داشته باشید می‌توانید این عکس‌ها را در سرتاسر غرفه بچسبانید.

TNW-Conference-testimonials

 

۵- بالا بردن سطح خود

وقتی شما توسط یک رسانه خاص شناخته شدید  می‌توانید به کمک آن راه خود را برای نفوذ در سایر رسانه‌ها باز کنید و مصاحبه خود را برای روزنامه‌نگاران دیگر ارسال کنید تا مطالبتان را با هم به اشتراک بگذارید. وقتی مطلب یا اخباری مرتبط با صنعت خود می‌بینید سعی کنید با مناسب‌ترین فرد ارتباط برقرار کنید و رسانه‌ی خود را به آن‌ها معرفی کنید تا از نظرات یکدیگر بهره‌مند شوید.

بنابراین پوشش خبری نیز مانند هر چیز دیگر در کسب و کار نیازمند استعداد، استراتژی و تا حدی شانس می‌باشد که هر کدام به نوبه‌ی خود سهم مؤثری در موفقیت آن دارند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *