کروم کست از طریق وای فای به تلفن همراه هوشمند، تبلت و لپ‌ تاپ متصل می‌شود. از این طریق می‌ توانید نه‌ تنها فیلم‌ ها و تصاویری که ذخیره کرده‌اید، بلکه سرویس‌های ویدئویی آنلاین مثل Netflix و YouTube را نیز بر روی تلویزیون پخش‌ کنید این دستگاه تنها 35 دلار قیمت دارد هر چند که در هفته موسم به جمعه سیاه تا 25 دلار نیز فروخته شد اما حتی با همان قیمت 35 دلاری نیز باید گفت کروم کست دستگاهی با قابلیت های زیاد و قیمت پایین است، بویژه اینکه بدانیم گوگل در توسعه و بهبود و افزایش کارایی این دستگاه تمام تلاش خود را بکار گرفته است.

عرضه ابزارهای نرم افزاری جدید برای توسعه پشتیبانی از اپ های بیشتر

کروم کست ابتداً محصولی انحصاری برای Netflix و یوتیوب و چند سرویس دیگر گوگل پلی بود اما بعد از اینکه در ماه فوریه گوگل ابزارهای نرم افزاری جدید را معرفی کرد راه برای باقی اپ ها هموار شد و در حال حاضر، کروم کست امکان استریم و پخش Hulu, HBO GO, ESPN, Showtime و چند منبع دیگر را دارد و حتی اپ هایی چون Plex  و Bitcasa به کاربران اجازه می ده تا فایل های خود را نیز وارد بازی کنند.

Chromecast_AndroidTV_02

اجرای بازی بر روی تلوزیون

ماه گذشته کروم کست ویژگی جدید خود را تکمیل کرد و ان چیزی نبود جز بازی! دانلود و اجرای یک بازی بر روی موبایل و مشاهده ان بر روی تلوزیون که کنترل ان نیز با گوشی و تبلت اندرویدی ماست. بازی های سازگار در حال حاضر شامل: Wheel of Fortune, Hasbro’s Monopoly Dash, Scrabble Blitz, Connect Four Quads, Simon Swipe, Just Dance Now, Emoji Party, or Big Web Quiz می باشند.

a5cb058ac6fe7c7113798a51157cd8ee07246374

کست کردن گروهی ساده تر خواهد شد

بزودی، دوستان لازم نیست که برای کست داده های خود به یک تلوزوین وارد یک سیگنال وای فای شوند چرا که بسیاری علاقه ندارند هر کسی وارد فضای دیجیتال آنها شود. در واقع در تابستان پیش رو گوگل قصد دارد پروژه باشکوه خود که در خصوص جفت سازی  (فراصوتی) است را معرفی نماید که یک تکنولوژی مبتی بر صوت محسوب می شود. وقتی در تنظیمات کروم کست اجازه بدهید که دستگاه‌های اطراف به آن متصل شوند، کروم کست از بلندگوهای تلویزیون امواج فراصوت (امواج صوتی با فرکانسی بالاتر از محدودهٔ شنوایی انسان) را در فضای اتاق پخش می‌کند که شامل اطلاعات مورد نیاز برای اتصال گوشی به کروم کست است که از طریق میکروفون شنیده می شود. این تکنولوژی در حال حاضر در دستری نیست اما نمایانگر تعهد گوگل به توسعه کروم کست محسوب می شود.

chromecast-gets-ultrasonic-guest-mode_ugpw.640

Backdrop به تلوزیون شما اسکرین سرورهای بهتری خواهد داد

در اکتبر امسال بود که ویژگی های جدید Backdrop معرفی گردید که تلوزیون را به یک قاب دیجیتالی نمایش عکس بدل می کند. در واقع Backdrop در زمانی که شما هیچ چیزی را کست نکرده اید در قالب یک اسکرین سرور ظاهر شده و به نمایش عکس های موجود در پروفایل گوکگل پلاستان می پردازد. همچنین شکا می توانید محتواهای متفاوت از اخبار تا نمایش آثار هنری و … را برای آن انتخاب نمایید. همچنین امکان نمایش عکس های موبایل و تبلت نیز روی آن وجود دارد.

nexusae0_Backdrop

اعطای قدرت کروم کست به نکسوس پلیر

نکسوس پلیر دانگلی دیگر از طرف گوگل است که برای اولین بار تحت پلتفرم اندروید تی وی عرضه می شود. نکسوس پلیر با تکیه بر اجرای بازی ها بر روی تلوزیون و همینطور استریم ویدئو گجتی مشابه به کروم کست به حساب می آید با این تفاوت که امکان اجرای اپ های اندرویدی روی این گجت راحتر است. این دستگاه به کنترل و دسته بازی نیز مجهز شده است. تکنولوژی به کار گرفته شده در هر دو دستگاه متعلق به Google Cast است که خود باعث کاهش نگرانی ها از دچار شدن سرنوشت این دو دستگاه به سرنوشت Google TV  و Nexus Q می شود.

nexuslede2

در کل باید در نظر داشت که نسخه ای کنترل دار از گوگل به نام نکسوس پلیر رقیب کروم کست می باشد و در کنار آن دیگر شرکت ها همچون آمازون (فایر تی وی) و یا حتی مایکروسافت در آینده و برخی دیگر شرکت ها، گوگل و محصولات آن را تعقیب می کنند. با این حال اگر ریموت کنترل برایتان ضروری نیست می توانید دستگاه کوچک و قابل حمل کروم کست را به عنوان اصلی ترین دستگاه در لیست خرید خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *