مایکروسافت فقط از شما کار می‌خواهد ولی هنوز به جایگاه اپل و گوگل نرسیده است. مدیر ساتیا نادلا در یک ایمیل به کارکنان مایکروسافت استراتژی خودرا برای سال‌های آینده یادآوری کرد. وی خاطرنشان کرد که مایکروسافت یک شرکت با تمرکز روی محیط‌های اطلاعاتی است. مایکروسافت کامپیوترها، نرم‌افزارها و سیستم‌عامل‌هایی را فراهم می‌کند که شما می‌توانید هرکاری با آن بکنید.

بهره‌وری کلمه‌‌ای است که نادلا بارها از آن استفاده می‌کند. او کار را با ظاهرهای مختلف بیان می‌کند و همچنین مایکروسافت را یک شرکت با تمرکز روی مشتریان معرفی می‌کند اما کاملاً مشخص است من و شما مشتریانی نیستیم که وی از آن‌ها صحبت می‌کند. هدف نادلا مصرف‌کنندگان عادی که با کامپیوتر و تلفن‌های هوشمند کار می‌کنند نیست. مخاطب او دپارتمان‌های IT و تصمیم‌گیرندگان اصلی است. به نظر می‌رسد فراموش کرده‌است که بزرگ‌ترین تغییر یا پیشرفت این است که باید دستگاه‌های خود را ارائه دهند. در طی این سال‌ها اکثر دستگاه‌ها از مایکروسافت نیامده‌اند.

رئیس جدید، مشابه رئیس سابق

خیلی سخت است که بگوییم تمرکز نادلا روی بهره‌وری موفقیت‌آمیز است. در دیدگاه او افراد ابتدا کارکنان هستند سپس به عنوان فرد معرفی می‌شوند. بر طبق اظهارات نادلا زندگی خصوصی همیشه در اولویت بعد از بهره‌وری قرار دارد. نادلا می‌گوید: «ما به بهره‌وری برای افراد، گروه‌ها و فرآیندها به‌عنوان یک فرآیند مرتبط می‌نگریم. همچنین به بسترهای نرم‌افزاریِ درهم‌تنیده به‌طورجدا هم نگاه می‌کنیم که این نگاه به ما کمک می‌کند چالش‌های دنیای واقعی را حل کنیم. همچنین در بزرگی را به‌سوی فرصت‌های رشد برای ما باز می‌کند.» بزرگترین رقبای مایکروسافت اپل و گوگل هستند. نادلا به هیچ‌کدام اشاره‌ی مستقیم نمی‌کند اما تأکید وی بر روی بهره‌وری روش مایکروسافت برای جداکردن خود از اپل و گوگل است. تفاوت اینجاست که تمرکز اپل و گوگل روی مردم است به‌خصوص اپل. هدف آن‌ها این است که مردم از محصولات آن‌ها به خوبی استفاده کنند. این استراتژی به‌طور فوق‌العاده‌ای برای اپل موفق بوده است.گوگل هم مثل اپل است که دستگاه‌های اندروید بسیاری برای کار مردم فراهم کرده‌است. مایکروسافت مزیت‌ سبک اپل یا گوگل را حداقل خارج از مرز سیستم‌های ویندوز ندارد. بنابراین نادلا مجبوراست روی فروش محصولات هسته‌ای و سرویس‌های شرکت جدا از محصولات ایده‌آل رقبا تمرکز کند. به‌عبارت دیگر تاجائی‌که که به مایکروسافت مربوط است شما باید کار کنید. شغل آن‌ها فقط آسان کردن کار برای شماست.

مایکروسافت: همیشه همین‌طور بوده است

تعادل بین زندگی و کار همیشه در قلب تفاوت‌های بین اپل و مایکروسافت بوده‌است. در دهه‌ی 80 و 90 وقتی دپارتمان IT قدرت تعیین داشت برای مایکروسافت مفید بود ولی اپل ثابت کرده‌است با اولویت قراردادن مردم بازار را برده است. گوگل به‌طورمتفاوتی با این دوگانگی سازگار شده، درصورتی‌که اساساً یک شرکت تبلیغاتی است. آن‌ها تا جای ممکن افراد بیش‌تری را در وب می‌خواهند و همه‌چیز ازجمله اندروید در خدمت این هدف است. آن‌ها با مردم یا کارکنان سروکار ندارند. اولویت آن‌ها وب است و همه‌چیز را با هدف وب می‌بینند.

نادلا می‌گوید که فرهنگ کارکنان باید تغییر کند. وی می‌گوید:

ما به وضوح هدف توانمندسازی هرفرد و سازمانی را برای کارو دستیابی بیشتر داریم. ما ظرفیت‌های درستی برای بازسازی بهره‌وری در دنیای همراه اول را داریم. اکنون ما باید از این فرهنگ درست برای سودبردن از این فرصت بزرگ استفاده کنیم.

ممکن است مایکروسافت یک مدیرجدید، یک فرهنگ جدید و یک نگاه جدید داشته باشد اما در دل همان کمپانی قبلی‌ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *