تا به حال به این فکر افتاده‌اید زمانی که در اتاق خود نیستید، اوضاع رفت و آمد به اتاق‌تان را کنترل کنید؟

شاید اکثر ما به این موضوع، حداقل به شکل گذرا فکر کرده باشیم اما این «ویوین مولر» فرانسوی است که به این ایده، جامه عمل پوشاند و آن را در قالب پروژه‌ای در کیک استارتر معرفی کرد تا سرمایه مردمی را برای اجرای این پروژه جذب کند.

این جوان خوش‌ذوق، با طراحی یک دوربین هوشمند به شکل جغد، محیط مورد نظر شما را درست مثل یک جغد می‌پاید! این جغد عزیز که ULO نام دارد با طراحی خاص و منحصر به فرد خود، هر حرکتی که در اتاق انجام شود را به ما خبر می‌دهد.

ULO نیز به مانند ما با چشمانش محیط را رصد می‌کند. به کمک یک وبسایت و یا اپلیکیشن‌های مخصوص می‌توانید رنگ، شکل و اندازه چشمان این جغد را بر اساس سلیقه خود تغییر دهید.

هیچ لوگو یا آیکونی قرار نیست بر روی صفحه نمایش ULO ظاهر شود با این حال شما می‌توانید هر لحظه بدانید که چه فکری در سر این پرنده است! برای مثال زمانی که باتری ULO ضعیف باشد (زیر 10%)، ULO خسته به نظر می‌رسد و هر گاه بخواهد از صحنه‌ای عکس فوری بگیرد چشمک می‌زند. چشمان ULO تمام حرکات شما را برانداز می‌کند و چنانچه کسی در حال تماشای فیلم ویدیویی ضبط شده توسطULO باشد چپ چپ نگاه می‌کند.

7ebcf20bd0d66ca332838f72b567c341_original

چشمان دلربای ULO به لطف LCDهای گرد به کار رفته در نسل جدید ساعت‌های مچی هوشمند طراحی شده است. از دیگر قابلیت‌های این گجت پرنده‌ای عبارتند از:

حالت هشدار

با یک تلنگر دو ضربه‌ای بر روی پیشانی این جغد می‌توان او را در حالت آماده‌باش یا هشدار قرار داد. در این حالت چنانچه گوشی هوشمند شما به وای‌فای متصل نباشد، هر حرکتی که در محیط انجام شود در قالب یک فایل Animated Gif به ایمیل شما ارسال می‌شود و هر زمان که گوشی شما به وای‌فای متصل شود، حالت هشدار غیر فعال می‌شود.

پخش زنده

این قابلیت به شما کمک می‌کند که در غیاب خود، محیط را تحت نظر داشته باشید. در این‌جا ULO، نمایش پخش زنده‌ای از محیط را در یک صفحه وب امن، استریم می‌کند.

گرفتن عکس فوری

ULO می‌تواند بنا به درخواست شما تصاویر را به صورت لحظه‌ای ثبت و به صفحه وب، دراپ‌باکس و یا ایمیل شما ارسال کند.

عمر باتری

در حالت هشدار، ULO می‌تواند تا یک هفته شارژ کامل داشته باشد. در حالت استفاده روزانه، لازم است که ULO هر دو روز یک بار شارژ شود ضمن این که می‌توانید ULO را به صورت دائم به شارژر USB مخصوص به خود متصل نمایید.

جهت‌ قرارگیری

فرقی ندارد که ULO را روی یک سطح صاف قرار دهید و یا آن را به دیوار آویزان کنید. به همراه این جغد، محموعه‌از آهن‌رباهای مجزا وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد ULO را بدون زحمت به هر جا که می‌خواهید بچسبانید.

سازگاری ULO

سرویس‌های ULO بر روی وب‌سایت قابل دسترسی هستند. بنابراین با هر گجتی که امکان اتصال به اینترنت را داشته باشد، ULO می‌تواند خود را با آن سازگار کند.

بودجه در نظر گرفته شده برای راه‌اندازی این پروژه 199,000 یورو بود که با همکاری 8330 نفر از حامیان، مبلغ 1,618,869 یورو جمع‌آوری شد. هم‌اکنون شما می‌توانید با پرداخت 169 یوروی ناقابل آن را پیش خرید کنید و در اوایل سال 2017 صاحب یکی از این جغدهای نگهبان شوید.

در آخر بد نیست که ویدئوی معرفی این گجت جذاب و دوست داشتنی را با هم تماشا کنیم:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *