ده اپلیکیشن برتر تمرینات ورزشی

امروز به تعدادی از بهترین اپلیکیشن های تمرینات ورزشی که توسط تلفن همراه قابل استفاده هستند نگاهی می اندازیم. چه شما به تازگی به انجام حرکات ورزشی روی آورده باشید و چه بطور جدی به ورزش اعتیاد داشته باشید، چه باشگاه شخصی در اختیار داشته باشید و یا هیچ امکاناتی در دسترس نداشته باشید،حتما اپلیکیشنی مطابق شرایط شما در لیست 10 اپلیکیشن برتر ورزشی وجود دارد.

Workout Trainer (مجانی، برای iOS و اندروید)

راهنمای ورزشی Skimble که برای سیستم عامل های iOS و اندرویدی طراحی شده هزاران حرکت ورزشی در اختیار شما قرار می دهد. این حرکات به همراه ویدئو و صداهای زمانبندی شده کامل می شود که بصورت مرحله به مرحله همه ی نکات را به شما آموزش می دهد. اگر بدنبال بدن ماهیچه ای و خوش فرم هستید یا تنها می خواهید بدنتان را برای مسابقه ی بعدی آماده کنید Workout Trainer حرکاتی مختص شما در اختیارتان قرار می دهد.

علاوه بر حرکاتی که در خود برنامه ارائه داده می شود، کاربر می تواند با استفاده از راهنمای موجود در اپلیکیشن حرکات جدیدی طراحی کند و آن ها را بصورت آنلاین با بقیه ی کاربران به اشتراک بگذارد. به همین ترتیب می تواند حرکاتی که توسط دیگر اعضا طراحی شده اند را انجام دهد. در صورتیکه حق اشتراک بپردازید می توانید از امکانات بیشتری استفاده کنید. به عنوان مثال ویدئو های ورزشی با کیفیت HD پخش می شوند، حرکات بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد و تبلیغات کمتری برای شما مزاحمت ایجاد می کند.

gt_googleplaygt_bazaargt_appstore

Jefit (مجانی، iOS و اندروید)

اپلیکیشن های jefit.com که برای سیستم عامل های iOS و اندروید طراحی شده برای کاربرانی که بدنبال کسب قوای بدنی و بدنسازی هستند منبع خوبی به شمار می رود. بخشی از برنامه به هزاران حرکت ورزشی اختصاص داده شده که با توجه به ارتباط آن به هرکدام از اعضای بدن، دسته بندی شده است. همچنین به همراه هر کدام از آن ها دستورالعمل، برنامه ریزی برای انجام حرکات، ثبت مراحلی که به مرور زمان طی می کنید، کورنومتر و امکانات دیگر و قابلیت هماهنگی با صفحه ای که در jefit.com دارید هم وجود دارد. نسخه ی مجانی این برنامه توسط تبلیغات حمایت می شود به همین دلیل در صورتیکه نسخه ی حرفه ای آن را تهیه کنید تبلیغاتی وجود ندارد و امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد.

gt_googleplaygt_bazaargt_appstore

اپلیکیشن ورزشی 7 دقیقه ای Johnson & Johnson (مجانی، iOS و اندروید)

7Min

افراد مبتدی و ورزشکاران حرفه ای هر دو به یک اندازه به این اپلیکیشن علاقمند می شوند. این اپلیکیشن که برای سیستم عامل های iOS و اندرویدی طراحی شده کاربران را در طی حرکات ورزشی هفت دقیقه ای راهنمایی می کند. به همراه آن حرکات متنوع دیگری با توجه به مدت زمان و شدت سختی آن ها در قالب ویدئو اضافه شده است. یکی از قابلیت های کوچک این اپلیکیشن این است که می تواند به عنوان مربی شخصی شما عمل کند. بعلاوه کاربران می توانند حرکات ورزشی جدیدی طراحی کنند.

gt_googleplaygt_appstore

Runtastic Six Pack Abs (مجانی، iOS و اندروید)

SixPackAbs

این اپلیکیشن که برای iOS و اندروید طراحی شده با ارائه ی حرکات طولانی در طول 10 هفته شما را به شکم شش تکه ای که همیشه آرزویش را داشتید می رساند. در این اپلیکیشن حرکات ورزشی با تنوع بسیار زیادی گنجانده شده است که با حرکات انیمیشنی شیوه ی درست انجام آن ها را به شما آموزش می دهد. همچنین درجه های دشواری برای حرکات قرار داده شده که می توانید آن را تغییر دهید. بعلاوه بر اساس موضوعات مختلف حرکاتی جداگانه طبقه بنده شده اند. مثلا اگر قصد دارید روی یک اندام خاص کار کنید یا می خواهید وزن کم کنید یا بصورت روزانه حرکات ورزشی انجام دهید. این اپلیکیشن برای هماهنگ شدن با MyFitnessPal و Runtastic گزینه هایی در اختیارتان قرار می دهد.

gt_googleplaygt_bazaargt_appstore

FitStar (مجانی، iOS)

Fitstar_w_450

این اپلیکیشن مانند یک مربی شخصی دیجیتالی عمل می کند و تمام حرکات را با توجه به قابلیت های بدنی شما تنظیم می کند. در واقع به نحوی حرکات را در اختیار شما قرار می دهد که در عین حال که برای شما چالش برانگیز هستند بیش از اندازه مشکل نباشند. ورزشکاران می توانند هدفی که از انجام ورزش دارند و مدت زمان ایده آلی که برای انجام آن ها در نظر گرفته اند را به اپلیکیشن وارد کنند. به این ترتیب یک جلسه ی ورزشی مختص شما طراحی می شود که بعد از انجام آن می توانید درجه ی دشواری آن را به اپلیکیشن اعلام کنید. در این حالت اپلیکیشن به مرور زمان با قابلیت های بدنی شما آشنا می شود و سعی می کند بدون وارد کردن فشار بیش از انداره شما را به چالش بکشد.

gt_appstore

Pocket Yoga (به قیمت 2.99 دلار، iOS و اندرویید)

PocketYoga

حالا می توانید سالن یوگا را به همراهتان هر جا ببرید. این برنامه که برای iOS و اندروید طراحی شده یک اپلیکیشن ورزشی است که به شما اجازه می دهد این هنر باستانی از کشش بدن و نفس های عمیق را به روش خودتان و هر زمان که مایل بودید انجام بدهید. در این برنامه دستورالعمل هایی بصورت صدا و ویدئو قرار داده شده و صد ها حرکت مختلف را در خود جای داده. همچنین در هر کدام از حرکات نوشته شده که درصورتیکه به درستی انجام شود چه مزایایی برای بدن و سیستم تنفسی در پی خواهد داشت. کاربران می توانند بین سه شیوه ی مختلف با سه درجه ی دشواری و سه مدت زمان مختلف انتخاب کنند. به این ترتیب اپلیکیشن، برنامه ی شما را ترتیب می دهد و همچنین برای تمرینات آینده حرکاتی مخصوص شما تدارک می بیند.

gt_googleplaygt_appstore

Strava Running & Cycling (مجانی، iOS و اندروید)

علاوه بر این که این اپلیکیشن به بهترین نحو از دو و دوچرخه سواری رکورد ثبت می کند، کمی چاشنی رقابت هم به ویژگی های معمولی همیشگی این قبیل اپلیکیشن ها اضافه کرده است. این اپلیکیشن برای سیستم عامل های iOS و اندروید طراحی شده است. این اپلیکیشن سرعت دویدن شما را محاسبه می کند، مقدار مسافتی که طی کردید و مدت زمان طی شدن مسیر را ثبت می کند. همچنین برای کاربران هدف گذاری می کند و چالش در نظر می گیرد. Strava با ابزار های متنوعی مانند Android Wear و Apple watch سازگار است. اگر به اشتراک این اپلیکیشن در بیایید می توانید اطلاعات بیشتری ثبت کنید و از امکانات بیشتری استفاده کنید.

gt_googleplaygt_bazaargt_appstore

Zombies, Run (مجانی، iOS و اندرویید)

اگر شما از این دسته از افراد هستید که تا وقتی چیزی شما را دنبال نکند به دویدن علاقه ای نشان نمی دهید، این اپلیکیشن می تواند به شما انگیزه بدهد. این اپلیکیشن که برای iOS و اندروید طراحی شده شما را در موقعیت Runner Five قرار می دهد. بطوریکه شما باید برای نجات دادن جان خودتان و مردم Abel Township مسابقه بدهید و بجنگید. این اپلیکیشن دویدن شما را با بازی مخلوط می کند و کارهایی که برای برنده شدن باید انجام دهید را بصورت رادیویی به شما اعلام می کند و در قالب داستان دویدن را برای ورزشکاران بسیار جذاب می کند. این اپلیکیشن با سیستم های پخش موسیقی مورد علاقه ی شما از جمله Spotify و Pandora هماهنگ می شود. در میان پخش موسیقی اپلیکیشن برای شما پیام های رادیویی می فرستد و داستان هایی تعریف می کند. این اپلیکیشن برای انجام قسمت های یک تا چهار مجانی است. برای انجام مراحل بیشتر می توانید اشتراک آن را خریداری کنید و یا هفته ای یک مرحله جلوتر بروید.

gt_googleplaygt_appstore

Fitocracy (مجانی، iOS و اندروید)

Fitocracy

یک شبکه ی اجتماعی برای ورزشکاران. Fitocracy که برای سیستم عامل های اندروید و iOS طراحی شده سعی می کند با بازی و وارد کردن فشار به افراد عادت های ورزشی کاربران را تشویق کند. ورزشکاران می توانند حرکات ورزشی پیدا کنند و بعد آن ها را انجام دهند تا امتیاز بدست آورند. در نهایت مراحل را طی می کنند و بالا می روند. این امتیازات در بخشی از برنامه نمایش داده می شود که تمامی کاربران می توانند آن را مشاهده کنند، نظر بدهند، تشویق کنند و یا با بقیه به اشتراک بگذارند. وقتی در وبسایت ثبت نام می کنید می توانید اطلاعات مربوط به اپلیکیشن را به وبسایت هم منتقل کنید. همچنین می توانید دستاوردهایتان را روی توییتر و فیسبوک هم منتشر کنید.

gt_googleplaygt_appstore

CARROT Fit (قیمت 2.99 دلار، iOS)

Carrot

کسانی که اضافه وزن دارند با مربی جدیدشان یعنی Carrot آشنا شوند. ایده ی ساخت این اپلیکیشن به ایده ی ساخت اپلیکیشن تمرین 7 دقیقه ای شباهت بسیاری دارد با این تفاوت که شوخی و خنده به آن اضافه شده است. این هویج که از اذیت شدن شما لذت می برد شما را در 7 دقیقه در جهنم رهبری می کند. همچنین ورزش های بسیار جالبی برای شما طراحی می کند مثل مشت زدن به صورت افراد مشهور بعلاوه در تمام مدت ورزش با شما صحبت می کند. علاوه بر حرکات ورزشی، این اپلیکیشن شامل یک بخش مجزا برای ثبت وزن شما ،محاسبه کننده ی BMI، زنگ هشدار برای فرا رسیدن زمان ورزش و جایزه های کوچک است. این اپلیکیشن رفته رفته پیشرفته تر می شود.

gt_appstore

6 دیدگاه

  1. لطفا لینک دانلود مستقیم رو بزارین!

    این استور ها اصلا به درد نمیخورن…
    بازم اگه میشد از مایکت دانلود کرد یه چیزی.

  2. جدیدا یک اپلیکیشن ایرانی به اسم روفرم (آموزش و برنامه بدنسازی) دانلود کردم که خیلی عالی هستش!
    شدیدا بهتون توصیه می کنم که اپلیکشن روفرم رو دانلود کنید. اکثر قسمت هاش رایگان هستش! قسمت های پولیش رو هم من خریدم که واقعا ارزشش رو داشت.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *