به وسیله Wink Hub می توانید کنترل خانه خود را در دست بگیرید

wink-hubبه نظر می رسد همه می خواهند خانه شما را کنترل کنند. آنها می خواهند به وسیله سیستم اتوماسیون خانگی خود، به شما در کنترل کردن خانه تان کمک کنند.

اما منظور از اتوماسیون خانگی چیست؟ کارهایی مثل کنترل کردن نور چراغ ها با ریموت، کنترل دمای خانه، برنامه ریزی کردن قهوه ساز برای درست کردن قهوه در یک ساعت خاص، حتی کنترل دوربین های مدار بسته و امنیت خانه، همه به وسیله سخت افزار اتوماسیون خانگی میسر می شوند. مردم ایده خانه های هوشمند و اینکه بتوانند همه این کنترل ها را از طریق اینترنت انجام بدهند را دوست دارند. ولی گرد هم آوردن همه اینها در یک کنترل کار سختی است.

در قفسه فروشگاه ها محصولات زیادی وجود دارند که این مشکل را بر طرف کنند ولی همه آنها با یک مجموعه خاص از لوازم کار میکنند. اما به تازگی Quirky از Wink Hub رونمایی کرد، یک هاب ارزان قیمت که با لیست بلندی از محصولات شرکت های مختلف کار میکند.

wink-home-depot-lead_w_600

برای اینکه محصولات خانه های هوشمند جهت ارائه به بازار انبوه در دسترس تر و کمتر گیج کننده باشند، دو کمپانی Home Depot و Quirky با همکاری هم اقدام به ارائه وینک هاب کردند محصولی که مسیری برای دستگاه های متصل به صورت متمرکز فراهم میسازد. وینک هاب هم اکنون با برندهای محبوب هوشمند سازی خانه مثل Chamberlain (باز کننده درب گاراژ)، Honeywell (ترموستات)، Rheem (آبگرمکن) و GE (روشنایی و لوازم آشپرخانه) کار میکند.

پس از اتصال، تمام دستگاه ها از طریق اپلیکیشن وینک قابل کنترل می باشند. کاربران به وسیله این اپلیکیشن می توانند تایمر، هشدار، تنظیمات مجاورت و میانبرها را تنظیم کنند. این اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS در دسترس می باشد. وینک هاب به شبکه داخلی خانه متصل میشود، همچنین وایرلس نیز میباشد که این امکان را به شما می دهد که آن را هرجای خانه که می خواهید قرار دهید.

گزینه ایجاد میانبر یک کلیکی برای تنظیمات مختلف (مانند حالت خواب که همه پرده ها و چراغ ها را خاموش و درب را قفل میکند) بسیار مفید است و خانه شما واقعاً اتوماتیک میشود، فقط با لمس انگشت. از زمان صادر شدن فرمان تا شناسایی توسط اپلیکیشن و مشاهده عملکرد آن مثل تغییر نور لامپ یا بسته شدن درب گاراژ فقط یک ثانیه طول می کشد.

wink-hub-and-GE-link-connected-LED-bulb

این ابتکار Wink شبیه به HomeKit اپل است که به تازگی رونمایی کرد. با این تفاوت که Home Depot و Wink یک پشتیبانی 24 ساعته تدارک دیده اند که توسط اپراتور به عیب یابی مسائلی که ممکن است پیش بیاید می پردازد.

برای کسانی که تکنولوژی را دنبال می کنند، شاید وینک هاب هیجان انگیزترین چیزی که وجود دارد نباشد، اما برای مصرف کنندگان معمولی که خواهان خانه ای ای هوشمند هستند، وینک هاب یک راه حل ساده است که توسط شرکتی نام آشنا و قابل اعتماد ارائه شده است.

توسط میلاد مظفری

در حال تحصیل در رشته مهندسی پزشکی، عاشق الکترونیک و باز کردن هر وسیله‌ای که با برق کار می‌کنه!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *