میزبانی وب سایت شما بر روی دراپ باکس با Yoozon

اگر شما وب سایت‌ ای با استفاده از وردپرس یا CMS (سیستم مدیریت محتوا) های شبیه به آن ایجاد کرده باشید می‌ دانید که کار با آن ساده و بروز رسانی با آن بسیار ساده و راحت است اما درباره ی تنظیم کردن آن در یک هاست چطور؟ مدیران سایت هنوز هم باید هاست را خود دستی تنظیم کنند، فایل‌های خود را با استفاده از FTP روی هاست بارگذاری کنند و پس آن در انتظار DNS باشند تا آنها را برایشان بروز کند که پروژه‌ هایشان بتواند بر بستر اینترنت در دسترس قرار گیرد.

استارتاپ برزیلی به نام Yoozon بر این باور است که توانسته این مشکلِ عذاب آور را با سرویس جدیدش حل کند. این سرویس به شما این امکان را می دهد که سایت خود را از طریق دراپ باکس بارگذاری کرده و در همین لحظه آن سرویس دامنه، DNS، سرویس ایمیل و دیتابیس شما را تنظیم می‌کند. این سرویس به شما اجازه می دهد که از طریق آن فایل‌های استاتیک HTML و PHP و CMS های مبتنی‌ بر PHP را اجرا کنید.

yoozoon

چندین سرویس دیگر هم وجود دارد که به شما اجازه می دهد سایت خود را با استفاده از دراپ باکس هاست کنید اما هیچ کدام از آنها در حال حاضر از سایت‌های مبتنی‌ بر CMS پشتیبانی‌ نمی کنند و فقط از صفحات استاتیک HTML پشتیبانی‌ میکنند. این همان جای است که Yoozon خود را به عنوانِ یک ضلع معرفی‌ کرده که تنها سرویس حال حاضر است که از سایت‌ های وردپرس و جوملا و … پشتیبانی‌ می‌کند.

پس اینکه در Yoozon عضو شدید، شما فقط نیاز به این دارید که به حساب خود وارد شوید و یک پوشه ی جدید در دراپ باکس خود و یک نام برای دیتابیس خود در چند گام ساده، ایجاد کنید. سپس فایل‌های محلیِ وردپرس و نصب جوملا ی خود را داخلِ آن پوشه ی دراپ باکس می‌ریزید و کار را به Yoozon می سپارید.

Yoozon در یک شتاب دهنده استارت آپ تحت حمایت دولت به نام Startup Chile ایجاد شده است که اکنون در مرحلهٔ آزمایشی قرار دارد. قیمت شروع برای یک پروژه ۹ دلار در ماه است و برای پروژه‌های پیشرفته با خدماتِ اضافی از جمله سرور ابریِ اختصاصی، دیتابیس و حساب‌های ایمیلِ بی‌نهایت، این قیمت به ۲۹ دلار در ماه می‌‌ رسد. این شرکت برنامه دارد که در آینده‌ ای نزدیک از پروژه‌های مبتنی‌ بر Ruby و Python نیز پشتیبانی‌ کند.

اگر شما علاقه دارید که Yoozon را آزمایش کنید، کد کوپن TNWYZN را هنگام ثبت نام استفاده کنید تا از ۱۰% تخفیف بهره مند شوید.

توسط سید حسین جلیلی

اینجانب دانشجوی رشته ی کامپیوتر نرم افزار هستم و همچنین توسعه دهنده وب نیز می باشم و علاقه زیادی به وب و تکنولوژی های جدید دارم.

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *