اپلیکیشن Opera Max راهی برای صرفه جویی در داده تلفن همراه
نوشته شده توسط

اپلیکیشن Opera Max راهی برای صرفه جویی در داده تلفن همراه

امتیاز کلی4
 • طراحی و رابط کاربری
 • کارایی
 • قابلیت ها
 • سهولت استفاده
 • نوآوری
 • سرور واسط برای کاهش حجم استفاده از اینترنت

اپلیکیشن اُپرا مکس (Opera Max) که یک اپلیکیشن برای ذخیره سازی و بهینه کردن استفاده از داده تلفن همراه برای پلتفرم اندروید است اکنون در دسترس می باشد. این اپلیکیشن به کاربران اجاره می دهد که استفاده ی داده تلفن همراه خود را مانیتورینگ، مدیریت و ذخیره سازی کنند.

اپرامکس (وبسایت) از یک VPN (شبکه حصوصی مجازی) برای مسیر دهی ترافیک داده آنلاین شما از دستگاه تلفن به فضای ابری اُپرا، که این داده های درخواست شده از بیشتر اپلیکیشن های شما (نه فقط مرورگر) فشرده سازی شده اند، استفاده می کند. که این کار سبب می شود که کاربران بتوانند در مصرف داده تلفن همراه خود بر روی اپلیکشین های ویدیویی آنلاین، شبکه های اجتماعی و ابزار های پیام رسانی و …، صرفه جویی کنند. این مسئله پیچیده به نظر می رسد در حالی که در واقع اینگونه نیست:

زمانی که شما در وب به گشت و گذار می پردازید در واقع دسته از چیزها را دانلود می کنید. ویدیو ها، عکس ها، تبلیغات، صفحات وب و … همه و همه در دستگاه تلفن شما به وسیله داده شما دانلود می شوند و سپس به شما نمایش داده می شوند. این اپلیکیشن تمام این چیزها را می گیرد و حجمشان را قبل فرستادن به دستگاه شما کوچک می کند. این به این معنی است که شما از حجم داده خود کم می کنید اگر چه زیاد ملموس نیس اما اکر شما در یک طرح ۱گیگ در ماه باشید یا این کار می توانید بهترین بهره وری از داده خود داشته باشید.

در میان همین سرویس فشرده سازی داده، Opera Max به شما اجازه می دهد که بدانید کدام اپلیکیشن در چه زمانی و به چه میزانی از داده ی شما اسفاده کرده است. همچنین در این اپلکیشن گزینه ای برای مسدود کردن اپلیکیشن های دیگر از استفاده از داده تلفن همراه فراهم شده است.

این بسیار کارآمد است. آن را نصب می کنید، باز می کنید، فعالمی کنید و آن خیلی راحت از همه چیز مراقبت می کند. باید توجه کنید که این اپلیکیشن نمی تواند داده های روی اپلیکیشن های کد گذاری شده را بهینه سازی کند زیرا داده های کد گذاری شده امکان مسیر دهی به سرورهای اُپرا را ندارند و اینها بدون تغییر مستقیما از به دستگاه شما ارسال خواهند شد.

Opera-Max-2

نقاط قوت:

 • این اپلیکیشن برای آن دسته از کاربرانی است که اُپراتور تلفن همراه آنها محدودیت حجمی ماهانه برای استفاده از داده تلفن همراه مشتریان قائل می شوند، ایده ای بسیار مناسب و مقرون به صرفه است مخصوصا زمانی که این محدودیت ها دارای هزینه ای برای خرید حجم مورد استفاده باشند.
 • قابلیت مسدود کردن اپلیکیشن بسیار کارآمد می باشد زمانی که برخی از اپلیکیشن های ما دز پس زمینه از داده استفاده میکنند را می توان از دسترسی به اینترنت منع کرد مانند اپلیکیشن شبکه های اجتماعی که دائما اصرار بر بروز آوری اطلاعات خود دارند.
 • به عنوان مهمترین بخش می توان به سادگی در استفاده از این اپلیکیشن اشاره کرد. ما آن رانصب می کنید و آن را فعال کرده وو پس از ان به کار عادی خود مشغول خواهید بود و پروسه ی راه اندازی پیچیده ای ندارد.
 • در آخر می توان به سطح اطلاعاتی که این اپلیکیشن در اختیار شما می گذارد اشاره نمود. به شما نشان می دهد چه اپلیکیشنی و در چه زمانی از داده تلفن همراه استفاده کرده است. این قابلیت چشم بسیاری از مردم را نسبت به اپلیکیشن هایی که فکر می کنند از داده کمی استفاده می کنند در حالی در پس زمینه بیشتر از اینها استفاده می کنند باز می کند و آنها می توانند آنها را تحت کنترل خود داشته باشند.

نقاط ضعف:

 • این اپلیکیشن از IPv6 پشتیبانی نمی کند که این یک بد شانسی است. زمانی که این اپلیکیشن تشخیص دهد که داده تلفن شما از این پروتکل استفاده می کند به شما پیشنهاد می کند که تنظیمات APN خودتان را به IPv4 تغییر دهید. اگرچه این موضوع برای خیلی ها مسئله مهمی نیست اما برای برخی دیگر این مسئله ای پیچیده محسوب می شود.
 • با توجه به فیلتر بودن اپرا کلاد در ایران، فقط در اولین اتصال برای تنظیمات اپلیکیشن نیازمند اتصال VPN دیگری خواهید بود.
 • لیست مشخصی از اپلیکیشن هایی که از داده های کد گذاری شده استفاده می کنند وجود ندارد که این مسئله بیشتر در هنگام مرور وب به چشم دیده می شود.
 • وقتی این اپلیکیشن فعال می شود و به VPN خود متصل می شود، ممکن است هنگام مرور وب با کاهش سرعت مواجه شوید که این بستگی به فاصله شما با نزدیک ترین سروری دارد که اپلیکیشن به ان متصل شده است. همچنین به دلیل اینکه این اپلیکیشن داده ها را فشرده می کند ممکن است شما با ویدیو ها و عکس های با کیفیت پایین تری مواجه شوید.

Opera-Max-4

سخن آخر اینکه اگر این اپلیکیشن دارای نقاط ضعفی است اما اینها هیچکدام سبب نمی شوند که بطور میانگین این اپلیکیشن در سطح خوبی قرار نداشته باشد. همچنین امروز بروز رسانی برای این اپلیکیشن عرضه شده است که کارایی و توازن آن را برای نسخه جدید اندروید یعنی ۵ با نام آبنبات چوبی بهبود بحشیده است. شما اکنون می توانید آن را به رایگان از گوگل پلی دانلود کنید.

gt_googleplay

0 ۳ 29240 22 نوامبر, 2014 اپلیکیشن, معرفی نوامبر 22, 2014

3 نظر

 1. دنبالک: بررسی گوشی هایِ میان رده سامسونگ: On5 Pro و On7 Pro - پارسیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو