شما چه راهکارهایی را برای ترک سیگار پیشنهاد می‌کنید؟ محدود کردن تعداد سیگارها در طول روز؟ به همراه نداشتن فندک تا هر زمان دلتان خواست نتوانید سیگار را روشن کنید؟ استفاده از اپلیکیشن‌های مخصوص ترک سیگار که تعداد سیگارهایتان را در آن وارد می‌کنید؟ اگر گجتی بود که در ترک سیگار به شما کمک می‌کرد عالی می‌شد، نه؟

کویت‌بیت یک فندک هوشمند است که با اتصال به گوشی هوشمند و یا به صورت مستقل با استفاده از صفحه‌نمایش تعبیه شده روی آن، می‌توانید تعداد سیگارهایتان را بشمارید، گراف آن‌ها را در طول روز، هفته، ماه یا سال ببینید، هزینه‌ای که برای خرید سیگار متحمل شدید را مشاهده و با ماه‌های قبل مقایسه کنید و یا روشن شدن فندک را محدود به ساعات خاصی از روز کنید!

quitbit-e-cigarette-parsish
کویت‌بیت با برچسب‌های نیکوتین و سیگارهای الکتریکی سازگار است

در کویت‌بیت از همان المنتی استفاده شده که در فندک ماشین استفاده می‌کنند و این قابلیت را دارد تا تعداد سیگارهایی که روشن می‌کنید را شمرده و بر روی نمایشگر بدنه‌اش به همراه زمان آخرین سیگاری که روشن کرده‌اید نمایش دهد. همچنین امکان استفاده از برچسب‌های نیکوتین و سیگارهای الکترونیکی هم وجود دارد. استفاده از اپلیکیشن الزامی نیست و این فندک بدون اپ نیز کامل کار می‌کند اما با استفاده از اپلیکیشن مخصوص کویت‌بیت می‌توانید مشخص کنید که خودتان سیگار را کشیدید، با دوستانتان شریک شدید و یا اصلا فندک را به دیگری قرض داده بودید.

کویت‌بیت توسط دو دوست که قصد ترک کردن سیگار را داشتند ساخته شده. این دو نفر هر روز از یکدیگر تعداد سیگارهایی که در آن روز دود کرده‌اند را می‌پرسیدند، کم‌کم پی بردند این روش، روش مناسبی برای ترک سیگار نیست و باید دنبال راه حل خودکاری برای حساب کردن تعداد سیگارهایشان باشند. آن‌ها معتقدند اگر بتوانید آمار دقیق نخ‌هایی که دود می‌کنید را داشته باشید، به راحتی می‌توانید تعداد آن‌ها را کمتر کنید. اپ‌های بسیار زیادی در مارکت‌ها وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تعداد سیگارهایتان را در روز ثبت کنید اما هیچکدام این کار را به صورت خودکار انجام نمی‌دهند.

کویت‌بیت مانند گجت‌های ورزشی که به بهتر و بیشتر ورزش کردن شما کمک می‌کنند است، اما با این تفاوت که مخصوص ترک و یا کم کردن سیگار است.

اطلاعات بیشتر در سایت رسمی کویت‌بیت از اینجا و کمپین ۵۰.۰۰۰ دلاری آن در کیک استارتر از اینجا قابل دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *