عکاسی با ای پد و یا هر تبلت دیگر به یک واقعیت مهم زندگی تبدیل شده است این مهم نیست که گرفتن یک تبلت 10 اینچی یا 7 اینچی در جلوی رویتان و یا بالای سرتان! چقدر مسخره به نظر برسد، چرا که ما تصمیم گرفته ایم از این ابزار برای عکس برداری و فیلم برداری استفاده نماییم وهیچکس نمی تواند جلوی ما را بگیرد!

باید این واقعیت غیر خطشه پذیر را در نظر بگیریم که اولین سازنده لوازم جانبی آیفون Olloclip است که اقدام به معرفی یک لنز دوربین 4 کاره برای آیفون نمود.

Olloclip یک لنز با کیفیت بسیار بالاست که در گوشه ای از دستگاه تلفن همراه متصل می شود و بر روی دوربین گوشی آیفون قرار می گیرد و سبب بهبود عملکرد ان می شود. هر Olloclip 4 به یک داری 4 حالت عکس برداری مخصوص به خود است. این لنزها شامل لنز عکس برداری عادی ، حالت عکس برداری فیش آی (چشم ماهی) و دو لنز ماکرو یکی 10 اکس و دیگری 15 اکس که همگی در یک لنز در کنار هم جای داده شده اند و از این جهت است که آن را 4 در یک می نامند.

لنز از فلز ساخته شده است و بخشی از ان که بر روی گوشی و یا تبلت قرار می گیرد پلاستیکی است لذا امکان خراش لنز روی بدنه دوربین به صفر می رسد. حال همین لنز برای ای پد نیز ساخته شده و هر دو لنز 4 در یک می باشند و به یک شیوه عمل می کنند.

ما امکان استفاده از یک نمونه اولیه از لنز را داشتیم که به ما ثابت کرد این لنز به همان خوبی دیگر لنز های Olloclip است.

لنز Olloclip برای ای پد کمی بزرگتر از نسخه آیفونی آن است، و کاملا متناسب و چسبیده به پنل ای پد عمل می کند البته به مانند آیفون در این مدل نیز لنز بر روی دکمه پاور گوشی و تبلت قرار می گیرد که البته دلخوری چندانی ندارد چرا که امکان حالت دیگری وجود ندارد.

در تصویر زیر می‌توانید مقایسه عکس‌های گرفته شده با لنزهای مختلف را ببینید.

iPadwitholloclipphotos

One thought on “لنز مکمل دوربین Olloclip برای محصولات اپل

  1. حامد گفت:

    لنز مخصوص گوشی های اندرویدی هم هست که بسیار با کیفیت میتوان حالتهای ماکرو – واید – فیش آی و… را تجربه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *