پرینتر قابل حمل 180 دلاری از زوتا لب

فناوری و اینترنت به ما این امکان را میدهد که که از هر کجای دنیا که بخواهیم بتوانیم کارهایمان را انجام دهیم، با این حال برخی کارها وجود دارند که نیاز است در دفتر کار و همگام با مدیریت باشند، یکی از این موارد قطعا وجود پرینتر است. ایمیل یکی از راههای ارتباطی بالقوه موثر و همه گیر در کسب و کار است اما به هر حال بسیاری مواقع پیش می آید که شما نیاز به اقدامات فیزیکی دارید مانند کپی از اسناد و دیگر موارد … زوتا لب کارخانه ای واقع در اسرائیل است که قصد دارد فناوری نوآورانه ای را بکار گیرد تا پرینت کردن برای دستگاه ها و گوشی های هوشمند را تسهیل نماید. مینی موبایل روبوتیک پرینتر نام وسیله ای است که این شرکت، آن را برای تامین اعتبار 400 هزار دلاری در سایت کیک استارتر معرفی کرده است و یک نمونه از آن را به نمایش گذاشته است.

این شاید یکی از بزرگترین درخواست های حمایت مالی موجود بویژه در سایت کیک استارتر است اما نفس خود کار جالب است و دستگا قرار است با قیمت بسیار عادلانه 180 دلار دراختیار هر کسی قرار گیرد، البته پیش بینی می شود تا ژانویه سال 2015 خبری از این پرینتر در بازار نشود. سبک کار این پرینتر متحرک اینگونه است که هد به دو چرخ حرکت کننده مجهز گردیده و با زدن دستور پرینت ، دستگاه بر روی کاغذ حرکت می کند و عمل چاپ را انجام مدهد، ویدئوهای منتظر شده نشان می دهد سرعت این پرینتر برای چاپ چندان بالا نیست اما برای اینکه کارتان را راه بیندازد و جلو ببرد بسیار عالی است

تیم سازنده در بخشی از توضیحات خود در کیت استاتر متذکر گردیده است: در دستگاههای پرینتر هد برای چاپ بر روی کاغذ از سمت چپ به سمت راست حرکت کرده و عمل پرینت را انجام می دهد، ما این را می دانستیم، پس از خود پرسیدیم چرا با قرار دادن هد پرینتر در یک قالب کوچکتر از حجم این پرینترهای بزرگ خلاص نشویم!، با این طرز تفکر ما توانستیم این چیزی که الان است را خلق کنیم، پرینتری در کوچکترین اندازه ممکن.

این چاپگر سازگار با هر برنامه و اپ تحت ویندوز، OSX ، iOS ، اندروید و ویندوز فون است. ابعاد این دستگاه فقط 10 سانتی متر در 11.5 سانتی متر است و فقط وزن 300 گرمی دارد. زوتا لب می گوید هر مخزن این چاپگر قادر است تا 1000 صفحه را پرینت کند، در خلال این پرینت، باطری پرینتر تا یک ساعت دوام می آورد و از طریق اتصال USB شارژ می شود. اساس پرینتر بر پرینت کردن سیاه و سفید است اما راه حل هایی برای بکارگیری پرینتر در حالت تمام رنگی وجود دارد.

 توویا البام یکی از اعضای زوتا لب می گوید: نیاز بالای ما باعث شد رو به کیک استارتر بیاوریم، ما با این پول اقدام به خرید و سفارش قطعات کوچک و موتورهای قوی تر می کنیم و نیازهای خود را برطرف می سازیم. او خاطرنشان می کند که گروها و شرکت های متعددی به سمت آنها آماده اند تا با آنها همکاری کنند و این دستگاه را به تولید انبوه برسانند اما او خاطر نشان می کند که تا زمانی که درخواست سرمایه در کیک استارتر پایان نیابد آنها هیچ شریکی را در کنار خود نخواهند پذیرفت.

توسط سجاد بدیعی

Tested

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *