چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید، مرورگر ها پنجره ای رو به دنیای وب هستند حال چه در لپ تاپ شما باشد یا در رایانه جیبی شما. هر کدام از مرورگرهای فایرفاکس و کروم و یا دلفین و اپرا دارای قابلیت های منحصربفرد خود هستند در واقع با توجه به نیازهای شما ممکن است نگاه متفاوتی نیز به مرورگر خود داشته باشید. بنابراین در مقاله پیش رو نگاهی کلی به بزرگترین و همچنین چند مرورگر کمتر مطرح می کنیم و ویژگی های انها را به شما معرفی می کنیم تا شما بتوانید میان این مرورگرها، ابزار لازم خود به دنیای وب را پیدا کنید. فایرفاکس ، کروم ، اپرا ، اپرا مینی ، دلفین ، دلفین زیرو، ماکستون ، نکست، لینک بوبل ، یو سی بروزر ، پافین ، ایزی بروزر ، بوت بروزر از جمله مرورگرهایی هستند که به آنها پرداخته شده است.

فایرفاکس

مشابه به کروم ، مرورگر فایرفاکس موزیلا به شما امکان سنکرون کردن ( همگام سازی ) تمام داده ها و تنظیمات خود را می دهد، از جمله در بوک مارک ها، کلمات عبور ، تاریخچه مرورگر، زبانه های باز و افزودنی ها. فایرفاکس در تمام دستگاههای موجود قابل استفاده است ، از جمله روی کامپیوترهای شخصی، تلفن های هوشمند و… بنابراین قابلیت استفاده در دستگاههای مختلف، یک پیروزی بزرگ برای فایرفاکس محسوب می شود. علاوه بر این، فایرفاکس همچنان از فلش پشتیبانی می کند که برای استفاده لازم است شما افزونه فلش را روی دستگاه خود نصب نمایید. به مانند کروم، فایرفاکس نیز دارای قابلیت فعال کردن WebRTC برای نیازهای آینده است و همچنین ارائه ای بلند بالا از افزودنیها و الحاقات را برای کمک به افزایش سطح مرورگر شما انجام می دهد . آیا بدنبال مسدود سازی تبلیغات ناخواسته نهفته در وب سایت ها هستید؟  یا اینکه دکمه خروج را در منوی اصلی جای دهید؟ با فایرفاکس این ویژگی ها در اختیار شماست. همچنین شما به یک زبانه مرورگری شخصی یا اختصاصی (Private)  دسترسی دارید که به راحتی قابل فعال شدن است. اگرچه که این قابلیت بصورت پیش فرض غیرفعال است. همچنین شما در سمت راست پایین و در بخش تنظیمات (Setting) دسترسی کاملی برای پاک کردن اطلاعات خصوصی خود دارید.

اما ممکن است بپرسید WebRTC چیست؟ این فناوری موسوم به ارتباطات زمان واقعی است و برگرفته از کلمات Web Real-Time Communication است. این فناوری در سال 2011 و بصورت اوپن سورس توسط گوگل عرضه شد. این فناوری در واقع نوعی API تحت استاندارد W3C است که امکان چت تصویری ، صوتی ، مکالمه  و حتی به اشتراک گذاری را بدون هیچ افزونه خاصی فراهم می آورد. این قابلیت در حال حاضر فقط در مرورگرهای کروم ، فایرفاکس و اپرا وجود دارد.

 1f

البته ارزش گفتن دارد که مجموعه ای از ترفندهای شسته و رفته کوچک در فایرفاکس وجود دارد که شما به سادگی متوجه آنها نخواهید شد. حالت ریدر یا Reader Mode با کلیک بر روی آیکون کتاب شکلی در نوار URL قابلیت فعال شدن دارد. این قابلیت در واقع هر  تصویر بی موردی را از صفحه پاک می کند و امکان داشتن صفحه ای تمیز حاوی متون را برای شما فراهم می آورد. و حالت گس سیزن به شما این امکان را می دهد که تلفن خود را به دوستانتان قرض دهید تا چرخی در اینترنت بزنند بدون اینکه به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند و یا برعکس شما به اطلاعات آنها دسترسی یابید.فایرفاکس مرورگری بسیار عالی است، قابلیت های غنی از مرورگر های بزرگ توسط فایرفاکس ارائه می شود  که جایگزینی قدرتمند برای کسانی است که بدنبال رهایی از چنگال گوگل و کروم هستند.

2f

کروم
کروم ارائه ای منحصربفرد از گوگل است و از طرفی اندروید نیز توسط گوگل ساخته و توسعه داده شده است. بالفعل با این توصیفات کروم باید بهترین مرورگر برای کار در اندروید است. قبول دارید؟

شاید یکی از مزایای اصلی استفاده از کروم که بر روی سیستم های شخصی و همراه قابل استفاده است، همگام سازی است. به این معنی که شما می توانید زبانه ها و بوک مارک ها را در سراسر سیستم عامل همگام سازی کنید ، قابلت همگام سازی برای پر کردن خودکار فیلد ها و رمز عبور نیز در این مرورگر وجود دارد. و البته شکی نیست که چنین قابلیتی برای کسانی که بدنبال جابجایی و سوئیچ استفاده از یک مرورگر واحد ( به معنای با اطلاعات یکسان ) در دسکتاپ و گوشی هوشمند خود هستند، بسیار مهم است. علاوه بر این، کروم سریع است و کار با آن لذت بخش است. با این حال، کروم از فیلم های فلش پشتیبانی نمی کند ، از طرفی  تنها با آندروید 4 به بالا کار می کند. البته زمانی که بدانید تنها 20% از کاربران از اندروید 2 و 3 استفاده می کنند این مسئله چندان مهم به نظر نمی رسد اگرچه که این افراد به نظر در  استفاده از نسخه های قدیمی اندروید خوشحال به نظر می رسند.

3c

پس از آن حالت نا شناس ( یا حالت  ” پورنو “)  وجود دارد  که برای هر مرور اختصاصی لازم به نظر می رسد، همچنین فعال کردن WebRTC برای هر مرور صفحات مبتنی بر ویدئو و صوت و ارتباطات بسیار مفید خواهد بود. حریم شخصی برای کاربران به یک نگرانی روز افزون تبدیل شده است. گذشته از حالت ناشناس که فعال کردن آن بسیار آسان نیز هست. کروم از قابلیت ” غیر قابل رهگیری ” بودن مرورگر در حالت آنلاین پشتیبانی می کند البته این قابلیت بطور پیش فرض غیر فعال است که لازم است آن را فعال نمایید. البته واقعاً مسائلی وجود دارد که نیاز به بحث و کنکاش دارد. چرا که شما همچنین برای پاک کردن داده های مرورگرتان نیاز به حفاری و جستجودر تنظیمات دارید که برای یک مرورگر پیشرفته حالت جالبی نیست.

در نهایت همه و همه چیز در کروم وجود دارد، همگام سازی مرورگر آنلاینتان در همه سیستم عامل ها کار بسیار فوق العاده ای است و در این مرورگر کمتر اشکال خاصی می توان یافت که کار شما را لنگ بگذارد. فراتر از هرگونه دغدغه ای شما ممکن است از اطلاعاتی که گوگل در مورد شما می داند نگران باشید که البته نگرانی بجایی است که بسیاری از مردم با آن درگیر هستند و به همین دلیل نیز کمترین استفاده را از گوگل و ابزار آن دارند حتی کمپین هایی در مخالفت با گوگل راه اندازی شده است اما هیچکدام از آنها در همه گیر شدن گوگل و امکانات گوگل خللی ایجاد نکرده است.

ماکستون

ماکستون دارای هسته بر پایه ابری است، در واقع این مرورگر فقط برای اندروید نیست بلکه در مک ، ویندوز، IOS ، کیندل فایر  و ویندوز فون قابل استفاده است. این مرورگر نیز قابلیت همگام سازی آنلاین مرورگر را فارق از سیستم عامل و دستگاه مورد استفاده فراهم می آورد. صرفا به عنوان یک مرورگر مستقل برای اندروید، ماکستون مرورگری بسیار عالی است. در صفحه اصلی این مرورگر، شما با قسمتی روبرو هستید که دسترسی سریع به سایت های مورد علاقه شما را فراهم می آورد، این دسته از سایتها در این مرورگر NewsBites نامیده می شوند این بخش قابل تغییر و جابجایی است. از منوی اصلی ، شما توانایی دسترسی سریع به حالت خصوصی را دارید، همچنین حالت هایی چون نایت مود ( حالت شب مانند) که صفحه ای تیره تر را عرضه می کند، همچنین یکی از حالت های موجود در این مرورگر data-saving است که ویژگی حفظ و صرفه جویی در مصرف اینترنت را با جلوگیری از نمایش عکس ها فراهم می آورد. ویژگی دیگر ‘ Fetch Mode’ است، که به طور خودکار امکان بارگذاری و لود صفحه دیگری از سایت را در پس زمینه فراهم می آورد. این قابلیت این امکان را فراهم می سازد که لازم نباشد تا زمان لود صفحه منتظر بمانید چرا که دیدن لود صفحه برای قابل مشاهده است.

4m

مشابه فایرفاکس، شما به راحتی و از طریق نوار آدرس به حالت ریدینگ ( حالت خواندن)  دسترسی دارید. به مانند فایرفاکس یک آیکون کتابی شکل در آن قسمت دیده می شود با فعال کردن و کلیک بر روی آن مرورگر تنها اقدام به نمایش متون می کند. همانطور که قبلاً اشاره شد، با ورود به سیستم ماکستون امکان همگام سازی و یکپارچه سازی مرورگر ماکستون درهر ورژنی در همه وسایل و دستگاهها ، از طریق My Cloud Tabs امکان پذیر می شود. همچنین از طریق Cloud Push امکان به اشتراک گذاری مطالب ، عکس ها و لینک ها میان دستگاههای مختلف وجود دارد. علاوه بر پشتیبانی از ویدیوهای فلش ، ماکستون همچنین دارای تعداد انگشت شماری از افزودنیها است که اجازه بهره گیری از برخی قابلیت های متفاوت را می دهد. از جمله مدیریت تصویر ، RSS Reader و نسخه پشتیبان و بک آپ گیری از مرورگر.

اپرا

اپرا یکی از مدعیان مشاهده سایت ها در حوزه تلفن همراه است . در واقع مرورگر محبوبی نیز هست به خصوص در امر بارگذاری، از قابلیتهای منحصربفرد آن به عنوان مثال، حالت Off-Road است که قابلیت و فن آوری فشرده سازی را به مانند برادر کوچک خود اپرا مینی امکان پذیر می سازد. این قابلیت به منظور تسریع در بارگذاری صفحات وب بخصوص در زمانی که اینترنت و کانکشن شما قطع و وصل می شود و یا سرعت کمی دارد ( بخصوص در ایران ) و یا حتی زمانی که از دستگاههای قدیمی با سرعت کانکشن پایین استفاده می کنید اپرا با این ویژگی به کمک شما می آید. البته اینکار بسیاری از ویژگی های وب سایت های مدرن را فلج می کند اما برای کسانی که در موقعیت های دشوار قرار دارند یا وب گردی غیر تجاری دارند چندان مهم به نظر نمی رسد.

6o

دیگر ویژگی موجود در اپرا Speed Dial  است که ارزش دارد در مورد آن صحبت نماییم، در ساده ترین توضیح ، Speed Dial مانند یک سیستم بوک مارک بصری و دیداری است، که به شما امکان کشیدن آیتم های مرتبط بر روی هر یک دسته های بوک مارک را می دهد که مثلا اپرا دارای دسته بندی گوگل ، ویکی پدیا و …. است که البته امکان اضافه کردن دسته را جدید را نیز دارید. این دقیقاً به مانند ایجاد یک فولدر برای اپ ها در صفحه اصلی iOS است. در بخش دیگر مرورگر اپرا Discover قرار دارد که دقیقاً در همسایگی Speed Dial است، این قسمت اخبار مهم در منطقه شما را تحت پوشش قرار می دهد. البته این امکان برای شما وجود دارد که منطقه و کشور مورد نظر و حتی نوع اخبار چون هنری ، اقتصادی و ورزشی و…را انتخاب کنید. این قابلیت بسیار شبیه به شبیه به Flipboard است. ( اپلیکیشن عالی برای خواندن و گردآوری مطالب تحت وب روی تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند است) .

7o

اپرا به تازگی از WebRTC پشتیبانی می کند. احتمالاً خوشحال می شوید اگر بدانید که اپرا نیز مانند کروم و فایرفاکس امکان همگام سازی دارد پس شما می توانید اطلاعات ، بوک مارک ها ، Speed Dials، پسوردها ، و هر چه را بین دستگاههایی چون کامپیوتر ، تبلت و گوشی خود یکپارچه کنید و به اصطلاح یک مرورگر با یک اطلاعات مشابه را در تمام دستگاههای خود بکار گیرید.  البته اپرا مرورگر بسیار خوبی است اما نه آنقدر که در موردش تبلیغ می شود، از طرفی باید این موضوع را نیز متذکر شویم که به مانند کروم ، اپرا نیز فقط برای اندروید 4 به بالا در دسترس است.

اپرا مینی

اپرا مینی بسیار شبیه به برادر بزرگ خود ،یعنی اپرا است، و هر دو نیز توسط یک شرکت نروژی ساخته شده اند، اما از دیدگاه کاربر، این شباهت چندان هم قابل لمس نیست. چرا که شما قاردید اقدام به همگام سازی تنظیمات، بوک مارک ها و غیره در دستگاههای مختلف کنید. اما در اپرا مینی خبری از Discover نیست اما ویژگی Speed Dial با امکانات کمتر در دسترس است. البته این شرکت نیز اعلام کرده اپرا مینی بیشتر برای کسانی که دارای سرعت اینترنت ضعیف هستند بکار گرفته می شود. اپرا مینی به شما دسترسی به سایتها را بصورت فشرده و با وابستگی به  سرورهای اپرا امکان پذیر میکند در این حالت کفیت عکس ها تقلیل پیدا کرده و سرعت دسترسی به سایتها بالا می رود. این قابلیت همچنین برای کسانی که بدنبال پایین آوردن و صرفه جویی در مصرف دیتا هستند نیز بسیار مثمر ثمر است.به علاوه، بعنوان یک مرورگر ساده ، اپرا مینی دارای بسیاری از ویژگی ها و قابلیت های مهم است، از جمله یک صفحه هوشمند برای بروز رسانی اخبار و رویدادهای مهم، همچنین با کمک اپرا مینی صرفه جویی و دسترسی سریعتر به سایتها فراهم می آید.

operamini

دلفین

همراه با اپرا ، دلفین یکی از قدیمی ترین و محبوبترین مرورگرهای ثالث برای آندروید است – در واقع ، گواه این مدعا بیش از هشتاد میلیون دانلود این مرورگر است. دلفین یک مرورگر واقعا زیبای آندرویدی است ، به خصوص اینکه در تابستان گذشته بسیاری رنگ های متفاوت و متنوعی به آن افزوده شده است.

دلفین نیز امکان دسترسی به یک بوک مارک بصری به مانند Speed Dial موجود در اپرا را برای شما فراهم ساخته است، همچنین قابلیت سوییچ و جابجایی بین تب های این مرورگر بسیار راحت و آسان است، خاطرنشان می کنیم که دلفین اولین مرورگر ارائه دهنده حالت مرورگری وب با امکان ایجاد تب در اندروید بود ، در بخش منوی پاپ آپ آن نیز ویژگی های متعددی قابل دریافت است که یکی از آنها استفاده از مفهومات ترسیمی با نام Draw a gestures است.

dolfin

جالب است بدانید که شما با ترسیم یک حرف می توانید به سایت خاصی دسترسی پیدا کنید مثلا اگر حرف F را ترسیم نمایید می توانید به سایت فیسبوک دسترسی پیدا کنید البته بدانید که شما می توانید برای هر حرف یک وبسایت تعریف نمایید و دلفین این امکان را به  شما داده است که به اختیار خود این بخش را تنظیم نمایید. سه حرف F برای فیسبوک و Y برای یوتوب و G برای گوگل بطور پیش فرض در این مرورگر بکار گرفته شده است. علاوه بر مورد فوق حالت ” سونار” نیز امکان وب گردی بر اساس صدای خودتان را فراهم می آورد که یک ویژگی منحصربفرد در این مرورگر است. در کنار این، قابلیت های بیشماری از طریق افزودنی ها،  کارایی این مرورگر را بالا می برد. مثلا شما می توانید ویژگی به نام Dolphin Reader که همان حالات خواندن و ریدینگ موجود در فایرفاکس را اضافه می نماید.

یک نمرده منفی برای این مرورگر که بسیاری را مطمئناً درگیر خود می کند عدم وجود همتا و نسخه دسکتاپی این مرورگر است که هر گونه همگام سازی ساده و آسان را با دشواری روبرو می کند چرا بسیاری به دنبال مرورگری هستند که در تمام دوایس های آن کارایی داشته باشد، البته دلفین در بروزرسانی سال گذشته خود ویژگی همگام سازی با فایرفاکس، کروم و سافاری را فراهم آورد که طی آن شما می توانستید اقدام به همگام سازی عکس، تب ها و حتی مخاطبین تلفن همراه کنید اما تجربه شخصی افراد نشان داد که این همگام سازی چندان به سادگی دیگر مرورگرها مانند فایرفاکس و کروم انجام نمی شود.

dolphin2.

یک نکته نهایی در این مرورگر شایان ذکر است، و آن قابلیت پاک کردن اطلاعات ذخیره شده است اما تفاوت آن در این است که زمانی که شما اقدام به خروج از مرورگر می کنید، یک پنجره باز می شود که امکان دسترسی به پاک کردن کش و تاریخچه را برای شما امکان پذیر می کند. البته امکان پیکربندی این قابلیت از طریق تنظیمات وجود دارد که هر بار این سوال از شما پرسیده نشود در واقع شما می توانید برای مرورگر تعریف کنید که هنگام بسته شدن به طور اتوماتیک چه کاری را انجام دهد. با تمام این ویژگی های جذاب و کاربردی به نظر دلفین یک مرورگر فوق العاده برای برطرف کردن نیازهای مرورگری شماست.

دلفین زیرو

دلفین زیرو یا زرو مرورگر در سطح پایین تر و یا بهتر نسخه کوچکتر دلفین اصلی است. وقتی شما برای اولین بار این اپ را اجرا می نمایید با برنامه ای روبرو می شوید که چندان هم به مانند نسخه اصلی دلفین نیست و بسیاری از ویژگی ها در آن وجود ندارد. همچنین این مرورگر اقدام به حذف تمام داده ها پس از پایان کار میکند. اگرچه اگر شما برنامه را ساده ببنید و به مرور دیگر نرم افزارهای موجود در گوشی بپردازید کلمه های عبوری که بکار برده اید همچنان باقی خواهند ماند اما اگر بطور موثر دکمه خروج یا همان Exit را بزنید مرورگر با نمایش و لود واژه shredding اقدام به حذف تمام اطلاعاتی که قبلا داشته اید میکند این قابلیت برای کسانی مفید است که نمی خواهند هیچگونه اطلاعاتی از آنها پس استفاده از مرورگر باقی بماند. همچنین دلفین امکان جستجوی ایمن را  با موتور جستجوی پیش فرض خود با نام  DuckDuckGo را فراهم می سازد.

dlpinzero

نکست:

مرورگر اندرویدی با ارزش نکست، که برندی کمتر شنیده شده را یدک می کشد اما در عمل و کارایی چیزی کمتر از دیگر مرورگرهای مشهور ندارد و مشهود است که نکست از تجربیات ، ویژگی ها و ایده های همتایان دیگر خود برای ساخت چنین مرورگری کمک گرفته است. مثلا به مانند اپرا و دلفین این مرورگر نیز دارای یک صفحه بندی رنگارنگ و زیبا است و امکان دسترسی به مواردی مانند TopSites و همچنین تب ها و آخرین فعالیتهای انجام شده با مرورگر را فراهم می سازد.

نکست نیز به مانند بسیاری از مرورگر ها از ویژگی و حالت ناشناس بهره می گیرد که البته در این مرورگر دسترسی و امکانات بیشتری پیش روی شما قرار داده شده است. در بخشی از مرورگر حالت  اسپورت آفلاین ریدینگ قرار گرفته است که به مانند اپرا دسترسی به اخبار را فراهم آورده و همچنین قابلیت RSS Flipboard که اخبار و مقالات متنوعی را در مرورگر به نمایش می گذارد.

next

نکست یک مرورگر زیبا و سبک است، اما این مرورگر فقط و فقط برای موبایل ساخته شده است و شما فقط امکان همگام سازی بین دستگاههای اندرویدی مختلف را دارید هر چند که افزونه ای برای کروم وجود دارد که امکان همگام سازی بوک مارک های نکست را دارد. در واقع امکان انتقال ابن بوک مارک را به کروم فراهم می آورد.
باز هم می گوییم نکست مرورگر بسیار حرفه ای و خوبی است که سرعت بالایی نیز در باز کردن صفحات وب دارد. شاسد امکانات و ویژگی های آن شما را به حیرت وا ندارد اما کار کردن در محیط زیبا و رنگارنگ آن لذت بالایی به شما می دهد و کار کردن با آن واقعاً دوست داشتنی است.

لینک بوبل

لینک بوبل کمی متفاوت تر از دیگر مرورگرهای موجود در باشگاه مرورگرهای تلفن همراه است. از قابلیت های منحصر بفرد ان توانایی بارگذاری صفحات در پس زمینه است. شایان ذکر است این مرورگر دارای دو نسخه یکی رایگان و دیگری حرفه ای و البته پولی! – برای دریافت مزایای کامل تر و بهتر، شما احتمالا بخواهید با پرداخت پنج دلار نسخه رایگان خود را ارتقا دهید. البته اگر این بسیار شرم آور است که فکر کنید این مرورگر ارزش صرف هزینه ندارد و با این شیوه تفکر، نخواهید آن را ارتقا دهید. بهتر است بدانید که نسخه حرفه ای آن قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی به شما عرضه می کند که از هر نظرکه فکر کنید ارتقای آن را قابل قبول و منطقی می کند.

 linkbuble

بیایید فرض کنیم شما در حال مرور خوراک خبرها با اپ اندرویدی توییر هستید، و در همان حین لینک یک عکس را اینستاگرام می بینید. لینک بوبل بطور خودکار و پس از کلیک شما اقدام به لود آن عکس در پس زمینه می کند به این معنا که دیگر لازم نیست شما شاهد انتقال لینک عکس به اپ اینستاگرام و یا در صفحه وب باشید. این قابلیت برای تمام لینک های فیسبوک، دروپ باکس و …وجود دارد. همچنین شما می توانید آیکون سایت/ اپ مورد نظر را در حباب کوچکی که کنار صفحه نمایش گوشی است، ببینید. که با زدن روی آن، اقدام به نمایش مطلب به همراه لینک مقاله می کند ( مانند عکس زیر ).

link2

با باز کردن لینک های بیشتر شما حبابهای بیشتری خواهید یافت که هر کدام از آنها به منزله تب است که در مرورگرهای دیگر موجود است .علاوه بر این با نگه داشتن انگشت روی حباب شما دسترسی به برخی امکانات دیگر می یابید، به عنوان مثال شما با کشیدن آن می توانید آن را درحساب پاکت خود به اشتراک بگذارید. یا حتی می توانید آنها را در نرم افزارهای سومی چون فیسبوک، توییتر و جیمیل دیگر بکار بگیرید. این بخش نیز قابل تنظیم است مثلاً ما می توانید بجای پاکت از بافر، دروپ باکس و فلیپ بورد و یا … استفاده نمایید. لینک بوبل در ماه جاری نیز اقدام به ارائه مرورگری جدید کرد، که البته تنها با اندروید 4.1 به بالا کار می کند.

UC مرورگر

مرورگر UCبرای مدت طولانی بعنوان یکی از مرورگرهای پرطرفدار بودو در بخش اندرویدی این مرورگر بیش از 10 ها میلیون باردانلود شده است و همین آمار است که آن را در دسته محبوب ترین مرورگرها قرار داده است. تا همین امروز این مرورگر محبوب در تمام سیستم عامل های ارائه شده بیش از 500 میلیون بار دانلود شده است که بیشترین میزان دانلود در چین و هند صورت گرفته است، خارج از آمارها، در کل مرورگر UC چیزی بیشتر از آنچیزی که قبلاً داشته ، ارائه نداده است. من بطور جسته و گریخته از این مرورگر در طول چند هفته استفاده نمودم اما چندان به دلم ننشست (!) تا آن را به عنوان مرورگر پیش فرض گوشی هوشمند خودم انتخاب نمایم ( نظر نویسنده)

uc

صفحه اصلی آن برای من بیش از حد  شلوغ است ، و به نظر نمی رسد که در نسخه رایگان آن راه حلی مفید برای ویرایش و تغییر این بخش وجود داشته باشد. به هر حال، منوی اصلی آن از پایین به بالا می آید و ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد و شما امکان حرک افقی برای دسترسی به بخش های تنظیمات و ابزار مختلف دارید. در این مرورگر و در بخش دانلودینگ آن شما اجازه دانلود فایل ها را بصورت چندگانه دارید، همچنین امکان ادامه دانلود در صورت قطع ارتباط اینترنت به هر دلیل در آن وجود دارد. همچنین امکان مدیریت فایلهای دانلود شده وجود دارد ،امکان مشاهده مقدار فضای پر شده و خالی در تلفن شما نیز فراهم است. امکان شخصی سازی از طریق افزودنی ها وجود دارد حالت سرعتی یا Speed Mode نیز بطور اتوماتیک بهترین نسخه مرورگر را از وب سایت برای دستگاه شما انتخاب می کند و می توان دید که چرا این نسخه محبوب و پایدار است. طراحی و صفحه آرایی آن بسیار شبیه به مرورگر Tencen One Browser است که به نظر کاملاً تصادفی است.


قابل ذکر است …

مواردی که فوق الذکر به آنها اشاره کردیم این را نمی رساند که این موارد بهترین مرورگرهای اندرویدی موجود هستند، از دیگر مرورگرها:

Puffin: این مرورگر با چند ویژگی خاص بسیار محبوب است، یکی از این ویژگی ها گیم پد مجازی است که بر صفحه مرورگر نمایش داده می شود، همچنین این مرورگر بطور کامل از فلش پشتیبانی می کند بخصوص با سرورهای آمریکایی. در برخی سرورهای کشورهای دیگر مانند BBC این فلش قابلیت اجرا ندارد

ایزی بروزر: این مرورگر با اندروید 1.5 به بالا بخوبی کار می کند، همچنین حجم آن چیزی بیشتر از 200 کیلوبایت نیست که آن را به سبک ترین مرورگر موجود در گوگل پلی تبدیل کرده است البته رابط کاربری آن شاید بهترین رابط کاربری روی زمین نباشد اما برخی ویژگی های آن بسیار جالب و عالی است از جمله کلیدهای میانبر برای به اشتراک گذاری تصاویر و آدرس ها . البته قایل ذکر است که نسخه رایگان آن دارای تبلیغات ناخواسته است.

بوت بروزر: این مرورگر بر پایه مرورگر webkit ساخته شده است، و توانسته محبوب باشد، به مانند دلفین، به ویژگی گرافیکی gestures دسترسی دارید ( ترسیم حروف و دسترسی به سایتها ) . همچنین این مرورگر می تواند به عنوان یک مرورگر تحت اندروید بسیاری از نیازهای شما را برطرف دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *